• Školská športová olympiáda

• Na sklonku školského roka vymenia naši žiaci so svojimi učiteľmi školské lavice za priestory športového ihriska, aby si zmerali sily spolu s MŠ v rôznych disciplínach Školskej športovej olympiády. Slávnostný nástup s piesňou prispeli k sviatočnej atmosfére a dosahovaniu výborných športových výkonov súťažiacich. Najlepší športovci boli v závere podujatia odmenení nielen potleskom, ale aj diplomami.

Po športovej olympiáde pogramom prispel aj Červený kríž a Policia. Ďakujeme za užitočné informácie a ukážky.

• Na bicykli bezpečne

• Aj tento rok sa žiaci našej školy zapojili do detskej dopravnej súťaže ‚, NA BICYKLI BEZPEČNE“ 2019. Cieľom súťaže je podnecovať záujem žiakov o dopravnú výchovu, preverovať vedomosti žiakov – cyklistov, ich schopnosti pri uplatňovaní pravidiel cestnej premávky.

Súťaží sa v disciplínach :

A – teoretická časť: test z pravidiel cestnej premávky

B ­– praktická časť: jazda zručnosti a technická časť (preveruje sa technická zručnosť žiakov – oprava bicykla a znalosti z povinnej výbavy bicykla)

• Rekreačná oblasť - Domaša

• Žiaci základnej školy navštívili rekreačnú oblasť - Domaša. Tento výlet sme obohatili kúpaním v Zelenej lagúne. Výlet bol pre našich žiakov veľkou radosťou.

• MDD - Kapušiansky hrad

• Dňa 14.6. sme navštívili Kapušiansky hrad. Krásna príroda, turistika, slnečné počasie prispelo k našej dobrej nálade. Každý žiak zvádol trocha náročnú túru. Tešili sme sa z krásne prežitého dňa.

• Beh priateľstva

• Dňa 7.6. 2019 sme sa venovali športu. Základná škola Bystré pripravila športové dopoludnie pod názvom Beh priateľstva. Pekné počasie, výborná atmosféra a tretie miesto žiačky Sofie Mihalčínovej prispeli k peknému piatkovému dňu. Ďakujeme za pozvanie.

• Návšteva Botanickej záhrady

• Dňa 17.5. sme navštívili Botanickú záhradu v Košiciach. Aktivity v kultúrno – spoločenskej oblasti sú orientované na sprístupnenie zbierkového rastlinného fondu, predstavovanie biologickej rôznorodosti rastlinnej ríše, zvýšenie a upevňovanie environmentalného povedomia návštevníkov k trvalej udržatelnosti a ochrane životného prostredia.

• Deň Európy

• Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. Deň Európy, spolu s vlajkou, hymnou, mottom a jednotnou menou - eurom, je symbolom Európskej únie. Dňa 9. mája 1950 Robert Schuman prezentoval svoj návrh na vytvorenie organizovanej Európy, ktorá je nevyhnutná pre udržanie mierových vzťahov. Deň Európy sme si pripomenuli aj my v škole. Naším cieľom  je budovať u žiakov kladný vzťah k hodnotám a vysvetliť doležitosť jednoty v Európe.

• Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy.

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili! Naši žiaci spolu s MŠ a hudobnou skupinou Vederko to vyjadrili krásnym programom. Ďakujeme všetkým mamám na celom svete za ich lásku, obetavosť a pracovitosť.

• Matica slovenská - vzácna návšteva

• V mene žiakov  ZŠ Čierne nad Topľou

Vám srdečne ďakujeme za Vašu návštevu a skutočne hodnotnú a zaujímavú prednášku o významných slovenských vlastencoch zo zemplínskeho regiónu.

Pre našich žiakov to bol nezabudnuteľný zážitok a tiež významný prínos pre podporu vlasteneckého cítenia a zdravého lokálpatriotizmu, ktoré sa usilujeme na našej škole systematicky rozvíjať. Želáme Vám veľa úspechov vo Vašej dôležitej práci.

• Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Aj naši žiaci mali tz. projektový deň venovaný tejto téme. Naším cieľom bolo, uvedomiť si, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia. Chrániť  poklady zeme pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

• Kvetná nedeľa

• V tento deň sa svätia palmové alebo olivové ratolesti, u nás najčastejšie bahniatka (konáriky vŕby alebo rakyty, pretože pučia na jar ako prvé), tie sa potom spália na popolec, ktorý bude použitý pri obradoch Popolcovej stredy na budúci rok. Okrem týchto tradícií sme si zaviedli aj svoju tradíciu spolu s MŠ a to maľovanie kraslíc. Veľmi pekné popoludnie strávené s rodičmi, starými rodičmi a deťmi.

• Deň narcisov 2019

• Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 23-krát. Ulice v jediný deň v roku – tentokrát 11. apríla 2019 - zaplavia žlté narcisy. Každý, kto si ho pripne na svoj odev, týmto gestom vyjadrí podporu tým, ktorí bojujú s rakovinou. Aj my sme prispeli, lebo radi pomáhame.

• Slávnostný zápis do 1. ročníka

• Dňa 10.4.2019 sme slávnostne privítali našich predškolákov. Naši žiaci sa odprezentovali pekným programom a predškoláci sa tešili z malých darčekov. Mali pripravené zaujímavé úlohy, ktoré hravo zvládli. Tešíme sa na vás a dovidenia v septembri.

• Divadielko Gašparko

• Dňa 3.4. nás navštívilo Divadielko Gašparko. Veľmi milé a zábavné predstavenie PALCULIENKA nás pobavilo a zaujalo. Ďakujeme.

• Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín pozná vari každý. Poézia, próza, každý deň, zas a znova. Príprava na najstaršiu a najprestížnejšiu súťaž v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie na Slovensku je niekedy naozaj náročná. Hlavne, ak máme nájsť niečo vhodné, niečo nové, niečo zaujímavé. Ale zvádli sme to bravúrne.

• Deň vody

• Každoročne si pripomíname Deň vody - nebolo tomu inak ani tento školský rok. Považujeme za veľmi doležité žiakom túto tému ustavične pripomínať. Všetci si uvedomujem aká je voda vzácna. Šetrite aj vy pitnou vodou.