• Na škole sme tento rok Deň Zeme slávili 22.4.2022. Naši žiaci pod vedením učiteľov rozobrali tému šetrenia životného prostredia, pozreli si enviromentálny film venovaný tejto problematike. Svoju tvorivosť využili pri výrobe „ekovýrobkov“. Dokázali, že aj nepotrebný odpadový materiál môže vhodne poslúžiť na výrobu zaujímavých dekoračných predmetov.

• Veselá Veľká Noc

• Želáme Vám veľa smiechu, na Veľkú noc len potechu. V pondelok veľký zhon a ženám kúpačov plný dom. Veľa vody z potoka, budete svieže do roka. Požehnané sviatky!

• STOP NÁSILIU

• Prečo si deti v školách ubližujú?

Existuje niekoľko bežných spúšťačov, ktoré môžu viesť k násiliu v škole:

• Deti sa pri snahe získať si rešpekt svojich rovesníkov často uchyľujú k násiliu.
            • Deti napodobňujú to, čo považujú za „skvelé“ správanie, často je spojené s akčnými hrdinami a postavami vo filmoch či na internete. Ich myseľ nie vždy dokáže vnímať hranice medzi skutočným a imaginárnym. V snahe napodobniť hrdinov na obrazovke sa deti môžu uchýliť k násilným činom.
            • Deti, ktoré sa stali obeťami šikanovania alebo výsmechu, sa môžu uchýliť k násiliu.
            • Deti tiež môžu prejaviť násilné správanie, aby získali súhlas rovesníkov a opačného pohlavia.
            • Akékoľvek násilné správanie v blízkom okolí dieťaťa môže mať za následok, že sa deti stanú násilnými.
            • Naším cieľom je  predísť násiliu v škole.