• Ponožkový október

• Naša ZŠ sa zapojila do výzvy Ponožkový október, ktorej cieľom je vyzbierať čo najviac NOVÝCH PONOŽIEK ľubovoľných farieb a veľkostí pre ľudí bez domova. Aj jediným párom dokážete vyčariť úsmev či ochrániť. Pomôžme, keď môžeme a spravme dobrý skutok, ktorý nás nestojí vôbec veľa námahy.

• Jabĺčková kniha

• Jablko sa na Slovensku stalo aj iným symbolom - boja proti rakovine a inšpiráciou zdravého životného štýlu. My sme deň jablka oslávili - Jabĺčkovou knihou. Žiaci pracovali vo dvojiciach. Jeden žiak písal príbeh o jabĺčku a druhý žiak ilustroval. Žiaci vytvorili nádhernú knihu.

• Život na dedine

• Zväčša dedinčania alebo obyvatelia vidieka žili veľmi jednoduchý život v súlade s prírodou a podľa toho sa venovali aj rôznym povolaniam, napríklad roľníctvu, remeselníctvu, poľnohospodárstvu, chovateľstvu atď. Najmä poľnohospodári boli hlboko spätí s dedičstvom, kultúrou a zvykmi na dedine, kedže tvrdo pracovali počas štyroch ročných období. Vedeli by ste si predstaviť zarábať si na živobytie takouto krásnou, ale i náročnou prácou? Naši žiaci dnes prežili pravý dedinský deň. Počas projektového dňa sme mali možnosť vyskúšať remeslá, ochutnať tradičné slovenské pochúťky a počuť tie najkrajšie zážitky z rozprávania starých mám. Ďakujeme vám za prijatie. Odchádzali sme nadšení a obohatení.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Kniha nám ponúka omnoho viac, ako si dokážeme predstaviť. Pri čítaní knihy sa mnohokrát dozvieme niečo nové, čo sme doteraz nevedeli. Rôznymi zábavnými formami práce s knihou podporili dobrý a trvalý vzťah ku knihe a  knižnici aj žiaci I. ročníka. Naši prváci boli pasovaní za členov obecnej knižnice.

• Vystúpenie pre starkých

• Babka, babka, babulienka,

ty si ako moja druhá mamulienka.

V práci si ty stále,

veľa vedomostí máš v hlave.

Mám rád tvoje halušky,

pirohy aj zákusky.

Poď už babi do dôchodku,

každý deň mi urobíš dobrôtku.

Ja ti veľa pomôžem,

dám ti božtek na líčko,

nech ti slúži zdravíčko.

• Týždeň duševného zdravia

• Na duševné zdravie sa v našej spoločnosti často zabúda. Pripomienkou nám je 10. október. Tento deň je vyhlásený za svetový deň duševného zdravia. My sme ale neostali len pri jednom dni. Celý prvý októbrový týždeň sme sa so žiakmi rozprávali o duševnom zdraví. Psychickú pohodu potrebujeme všetci doma aj v škole. A preto sme si tento týždeň spríjemnili farbami.

• Naši milovaní starí rodičia

•  Mesiac október by mal byť pre nás všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Úcta k starším? Čo tento pojem vlastne znamená? Stačí starším ľuďom slušne pozdraviť, byť k nim úctiví? Iste áno. Možno máte osamelého suseda, ktorý sa nemá s kým porozprávať. Keď to situácia dovolí, skúste ho navštíviť alebo len tak osloviť na ulici, ako sa má....

• Šípková súťaž

• Žiaci spolu s rodičmi vyrábali krásne dekorácie. Hlavnou dekoráciou boli šípky. Takéto krásne výrobky nenájdete ani v obchode. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.