• Deň Slnka

• Deň Slnka je medzinárodný sviatok pripadajúci na 3. mája a prvýkrát bol oslavovaný v roku 1978 v USA. Slnko je pre nás veľmi dôležité, ohrieva našu planétu, vďaka nemu žijeme. A predovšetkým v poslednej dobe začal rozmach využitia slnečnej energie, ako obnoviteľného zdroja.

• Zápis do 1. ročníka

• Jedným z významných období v živote dieťaťa je nástup do školy. Pre dieťa je to prechod z obdobia „hier“ do obdobia „povinností“. Je to však aj obdobie zvýšenej záťaže pre rodičov. Najznámejším hlavným kritériom pre vstup do prvej triedy je vek dieťaťa. Empiricky stanovená veková hranica – dosiahnutie 6. roku – má v našom školstve dlhoročnú tradíciu. Väčšina detí, ktoré dovŕšia šiesty rok života pred začiatkom školského roka , je schopná bez väčších problémov začať školskú dochádzku a prijať novú rolu školáka. Tešíme sa na Vás v septembri.

• VITAJ MÁJ

• Máj – lásky čas. Máj – kvitne luh i háj. Studený máj – v stodole raj. Máj je mesiacom, keď je už jar v plnom prúde a leto nám klope na dvere. Tešíme sa spolu s deťmi.