• Aj doma sa vieme zabávať

• Naši žiaci si dištančné vyučovanie spestrili karnevalom. Aj keď sme doma vieme sa zabaviť - napríklad karnevalom. Ďakujem rodičom za všetko čo robia pre svoje deti. Super karneval.

• Vianoce u nás v škole

• A opäť sú tu Vianoce, ten čas, kedy sa každý na chvíľu zastaví....

Vianoce krásne a čisté ako sneh, na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí, všetkých ľudí nech láska a dobro naplní. Nielen na Vianoce a na Nový rok, ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok.

Želáme všetkým krásne sviatky a v novom roku veľa zdravia a šťastia!

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Zbierka funguje už tretí rok a môže sa do nej zapojiť každý dobrý človek na Slovensku. Stačí naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku alebo deduška v domove dôchodcov. Darček môže byť jediným darčekom, ktorý tento rok dostanú. Potešili sme starkých, ktorí najmä v týchto časoch potrebujú lásku a pozornosť.

• Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice

• Našim cieľom bolo netradičnou hravou formou sprístupniť svet kníh pre deti, ktoré začínajú čítať.  Nebolo to však jednoduché, museli splniť niekoľko podmienok. Novopasovaní čitatelia si prezreli knižnicu a prelistovali zopár rozprávkových knižiek.Veríme, že sľub dodržia a v knižnici sa s nimi budeme pravidelne stretávať.

• Projektový deň - SLOVENSKO

• Naši žiaci mali príležitosť hravou formou spoznať Slovensko. Počas projektového dňa sme si pre žiakov pripravili tie najzaujímavejšie informácie, hry, aktivity o našej rodnej vlasti.  Projektový deň sme ukončili pokrikom "Milujeme Slovensko"

• Darček pre starkých

• Dnes ľudia hľadajú informácie hlavne na internete, ale dlhoročné skúsenosti starých rodičov nie sú tiež na zahodenie. Starí rodičia so svojimi deťmi prežili už to, čo dnes prežívajú oni so svojimi deťmi. Ak mladí ľudia vnímajú rady starších s rešpektom a úctou, môžu sa vďaka nim vyhnúť ďalším chybám pri výchove. Ale to je tiež o pokore. Niektorí mladí rady starších neberú vážne, zosmiešňujú ich a v takom prípade si musia aj veľa nepríjemných vecí vyskúšať na vlastnej koži. Všetko súvisí s hodnotami a s postojom k životu.

• Ponožkový október

•  Na Slovensku žije približne 20000 ľudí bez domova Ľudí , ktorí stratili strechu nad hlavou , niekedy aj nie vlastnou vinou :( Nemáme právo súdiť , ale chceme pomôcť. Pre týchto ľudí prichádza najhoršie obdobie roka - ZIMA.. Najdôležitejším kusom oblečenia sú v zime práve PONOŽKY !!! Bez nich sa naozaj človek nezaobíde a niekedy doslova môžu zachrániť od omrzlín a podchladenia.Nám ľudia zriedkavo nosievajú tento kus oblečenia.. Týmto Vás vyzývame POMOŽTE nám spoločne zbierať NOVÉ PONOŽKY..!!!!

• Slávnostný začiatok nového školského roka

• Vážení rodičia, milí žiaci,

riaditeľstvo Základnej školy v Čiernom nad Topľou Vám oznamuje, že začiatok školského roka

2020/ 2021 bude 2. septembra 2020.

Žiaci základnej školy slávnostne začnú školský rok v budove školy o 8. 00 h.

So sebou si prinesú prezuvky, aktovku, písacie potreby a desiatu s nápojom. Žiaci dostanú organizačné pokyny k nasledujúcim dňom školského vyučovania. Prvý školský deň sa pre nich skončí o 11.15 hodine. Školský klub detí a školská jedáleň budú pre žiakov fungovať od nasledujúceho dňa.

• Letná škola

• Od 17.8. do 21.8. 2020 sme zorganizovali letnú školu. Letná škola  poskytla priestor a neohraničené možnosti na vytváranie základov zodpovedného vzťahu človeka k životnému prostrediu. V rámci letnej školy sa žiaci podľa svojich vekových a individuálnych osobitostí oboznámili s podstatou ekologických zákonitostí, rozvíjali si estetické cítenie a formovali humánny a morálny vzťah k ochrane a tvorbe životného prostredia. Získali bohaté poznatky, spôsobilosti, formovala sa ich hodnotová orientácia, postoje a správanie v prírode.

• Letné prázdniny

• Milí žiaci, vaši učitelia vám prajú prázdniny plné zážitkov, oddychu a pekného slnečného počasia.