• Prváci - indiánsky deň

• Žiaci si vyrobili indiánske čelenky, pomaľovali sa farbami, pomenovali indiánskymi menami. Na ihrisku to hmýrilo všetkými farbami. Deti predviedli indiánsky tanec a pokryky. Aj takéto zábavné vyučovanie sa v škole dá využiť.

• Na bicykli bezpečne

•  Naši žiaci zväčša dokážu do školy dochádzať aj samostatne, pešo, na bicykli či kolobežke, a to za každého počasia. V našej základnej škole sú bicykle veľmi obľúbený dopravný prostriedok.  Našim cieľom je podporiť  zdravý  spôsob dopravy do školy.

• Projekt - Krajina

• Naši šikovní druháci mali projektové vyučovanie s názvom Krajina. Tento školský rok sme sa rozhodli v ročníkoch 1.-4. využívať vo väčšej miere projektové vyučovanie. Patrí medzi vyučovacie koncepcie, ktoré sú charakterizované najvyšším stupňom samostatnosti poznávacej činnosti žiakov. Projektové vyučovanie sa orientuje predovšetkým na žiaka, ktorý nadobúda a rozvíja vedomosti riešením projektov, praktických i pracovných úloh. U detí sa rozvíja predovšetkým iniciatíva, samostatnosť, tvorivosť, kritické myslenie, schopnosť spolupráce, komunikácie, ale aj schopnosť riešiť problémy a hľadať informácie. Zároveň sa rozvíja citová a hodnotová stránka žiakov.

• Gaštankovia

• Gaštankovia – Postavičky z gaštanov, alebo čo všetko prináša jeseň ? Určite ste už išli cez park a videli na zemi gaštany… také malé nutkanie, aspoň jeden si zobrať. My sme to využili a vyrobili krásne postavičky, venčeky, zvieratká... Šikovné deti a ich rodičia.

• Význam starých rodičov v rodine

• Deti sa najviac učia pozorovaním. Rozprávať im, čo majú a nemajú robiť, či napomínať ich môžeme, koľko chceme. Dôležité je, ako sa v určitých situáciách správame. Keď naše deti vidia, že sa úctivo správame k našim rodičom, pravdepodobne to budú robiť aj ony.  Poznatky, skúsenosti, zručnosti, názory, spomienky a citová blízkosť, ktoré sa odovzdajú vnúčatám, sú hodnoty  na nezaplatenie. Aj my máme úctu k starým rodičom, preto ich chceme potešiť darčekom. BABKA - DEDKO ĽÚBIM VÁS!

• Deň úsmevu

• Deň úsmevu - pripadá každoročne na prvý októbrový piatok. Ráno sme si spríjemnili a  rozveselili hudbou  – od skupiny Modus a jej známej skladbe Úsmev. Táto chytľavá pieseň znela každú prestávku a postupne si ju pospevovala celá škola od malých prvákov až po štvrákov našej školy. Celý deň bol veľmi príjemný aj napriek nepriaznivému počasiu. My sme mali teplo v našich srdiečkach, vďaka milému a láskavému úsmevu každého žiaka.

• Európsky deň jazykov

• „Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom.“ V piatok 24. 9. 2021 si  žiaci I. - II. triedy pripomenuli -  Európsky deň jazykov. Počas hodín a prestávok plnili rôzne jazykové úlohy – pripravené mali aktivity, hry a projekty. Za pekný pripravený deň jazykov dostali odmeny a zároveň sa priučili niektorým slovám z iných cudzích jazykov.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ Čierne nad Topľou týmto oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) udeľuje na deň 14.9.2021 (utorok) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy. Riadne vyučovanie bude pokračovať vo štvrtok 16.9.2021.

• Oznam pre rodičov

• Školský semafór - Na tejto stránke nájdete všetko potrebné -

Covid  a fungovania škôl: https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

• Oznam

• 1. Nástup do školy je dňa 2.9.2021 o 8.00 hod. So sebou si žiak prinesie - aktovku, prezuvky.

2.  Nosenie rúška zostáva aj naďalej všade v interiéri povinné. Vyučovanie začína 3.9.2021.

3. Súčasne majú rodičia nárok na sadu 25 kusov AG testov na domáce samotestovanie . Pri vykonávaní testu      žiak postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu   zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.

4. Žiaci s príznakmi ochorenia nebudú do školy vpustení.

5. Zákonný zástupca je povinný BEZODKLADNE oznámiť ochorenie na COVID-19 v rodine alebo úzky kontakt s pozitívne testovanou osobou triednemu učiteľovi a riaditeľovi školy!

6. Všetky podrobné informácie k nástupu do školy sú na tomto odkaze   https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

• Letná škola

• Letnú školu sme organizovali v zmysle odporúčania vydaného Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu.

Náplňou letnej školy boli edukatívne aj zážitkové aktivity, či tvorivé dielne.

Pre deti sme počas celého týždňa okrem vzdelávacích dopoludňajších aktivít  pripravili aj  pestrý program, ktorého súčasťou boli  výlety do bližšieho i vzdialenejšieho okolia.

• Oznam

• Riaditeľstvo Základnej školy v Čiernom nad Topľou oznamuje rodičom,

že k poskytnutiu dotácie na stravu pre žiakov ZŠ je nevyhnutné predložiť :

• potvrdenie, že dieťa žije v spoločnej domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi – vydá ho Úrad práce, soc.vecí a rodiny
            • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima – vydá ho Úrad práce, soc.vecí a rodiny
            • vypísať čestné prehlásenie,  že deti žijú v domácnosti, ktorej členovia si neuplatnili alebo nemohli si uplatniť daňový bonus –tlačivo poskytne ZŠ.

Všetky potvrdenie je potrebné doručiť najneskôr do 10.8.2021 do 11.00 hod. pani riaditeľke.

• Koniec školského roka

• Skončila jar a vystriedalo ju leto. S učebnicami, ktoré Vás 10 mesiacov sprevádzali  na ceste získavania nových vedomostí  ste sa rozlúčili a o pár minút necháte za chrbtom i školskú bránku. Začnú prázdniny – čas, na ktorý sa všetci ako sme tu tešíme.

Prajeme vám krásne slnečné leto, kopec zážitkov a veľa dobrodružstiev. Ďakujeme rodičom, obecnému úradu a všetkým, ktorí sa podieľali na práci v základnej škole.