• List Ježiškovi

• Aj tento rok sme už stihli napísať Ježiškovi. Tak sme sa poponáhľali, aby sme to stihli do Vianoc!  Ježiškovi sme  poslali pohľadnicu a listy s našimi tajnými želaniami, pozdravmi či príbehmi.

• Beseda s policajtom

• Už aj malý žiak vie, čo je to nebezpečenstvo, pravidlá, slušnosť, disciplína alebo ako sa má zachovať pri stretnutí s cudzími ľuďmi. Ako týmto termínom rozumejú žiaci a čo si pod nimi predstavujú? O tomto nám porozprával  pán policajt J.H. Spolu s ujom policajtom sme riešili rôzne modelové situácie, hľadali riešenia a postupy. Vysvetľoval nám, čo dostane človek za prekročenie rýchlosti, nedodržiavanie pravidiel cestnej premávky – trest – pokutu.  Aj v škole alebo doma za porušenie pravidiel nás nikto nebude chváliť.

• Návšteva kina

• Dňa 21.11. sme navštívili kino vo Vranove nad Topľou. Premietaný film ČIAPKA bol dojímavý a veľmi poučný pre výchovu detí.